Dzień Myśli Braterskiej

 

W dniach 26-28 luty drużyna Knieje pojechała do Czerwińska na Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia spotkał się cały Hufiec.

Dzień Myśli Braterskiej to bardzo ważnie święto dla każdego harcerza. Dzień 22 lutego ma upamiętniać datę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden= Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich. W piątek pojechali do Czerwińska, wieczorem odbyło się przedstawienie, które zorganizowali harcerze z Czerwińska, potem była wolna hala i grali. W sobotę o godzinie 9.00 rozpoczęła się gra terenowa po Czerwińsku, zakończyła się na około 15. Patrole chodziły i wykonywali na punktach zadania. Wieczorem było Świeczkowisko, wszyscy pląsali i śpiewali piosenki harcerskie. W niedzielę do kościoła, a potem było ogłoszenie wyników gry.