Druga wiedokonferencja za nami!

Druga wiedokonferencja za nami!Dnia 1 kwietnia 2016, w godzinach 8.40 – 9.40 odbyło się drugie wirtualne spotkanie z uczniami ukraińskiej szkoły w Maksimiwce. Po kilkunastominutowej niepewności, czy Prima Aprilis nie spłata nam figla, wreszcie udało się nawiązać połączenie i wideokonferencja mogła się zacząć. Tym razem spotkanie miało charakter oficjalny, choć nie brakowało dobrej zabawy. Na początku panie Dyrektor z obu szkół partnerskich wzajemnie się poznały i wyraziły zadowolenie ze współpracy oraz wiarę w możliwość realizacji wymiany uczniowskiej.

Następnie uczniowie prezentowali zadania specjalne przygotowane na okoliczność wideokonferencji. Polskie dziewczęta śpiewały ukraińską piosenkę pt.: Tse moja Ukraina”, natomiast młodzież z Maksimiwki recytowała wiersz pt „Pan Hilary”.
W dalszej części uczennice klasy IIgimnazjum przystąpiły do realizacji projektu pt „Proszę przepraszam i dziękuję – językowi polskiemu nic nie brakuje”, który polegał na przeprowadzeniu lekcji języka polskiego po rosyjsku. Koordynatorem projektu była Małgorzata Marciniak Nadrzędnym celem było nawiązanie bliższego kontaktu z zagranicznymi rówieśnikami, oraz nauczenie ich podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku polskim. W role profesorek wcieliły się: Julia Janecka, Martyna Żelechowicz, Małgorzata Karaś i Zuzanna Białoruska. Dziewczęta, wraz z Julia Bielecką nieobecną tego dnia w szkole, nagrały 3 filmiki – scenki z życia codziennego, po obejrzeniu których utrwalały wraz ze „swoimi uczniami” najciekawsze zwroty. W ramach przerw śródlekcyjnych ukraińska młodzież miała tez możliwość zmagać się z polskimi łamańcami językowymi oraz nauczyć się i wspólnie wykonać piosenkę „Panie Janie…”.
Na koniec lekcji prowadzące zaprosiły swoich zagranicznych przyjaciół do wspólnego rozwiązania krzyżówki, której hasło ДО ВСТРЕЧИ! (Pol. Do zobaczenia!) posłużyło za podsumowanie spotkania.
Tym razem to my czekamy na lekcję ukraińskiego! Kolejna widekonferencja jest już zapowiedziana na trzeci tydzień kwietnia. Nie możemy się doczekać!
Grupa projektowa IIG wraz z Małgorzatą Marciniak